İlginç Olaylar 2014

2014 Yılında Yaşanmış ve Haberlere Yansıyan İlginç Olaylar

1. Şortuna Elektrikli Testere Saklayan Adam

Florida’da bir mağazadan yazlık şortuna saklayarak elektrikli testere çalmaya adam ilginçtir ki (!)  farkedildi ve tutuklandı.

2. 43 Tane Çorap Yiyen Köpek

Portland, ABD’de danua cinsi bir köpek sahibi tarafından kusmaya çalışırken bulunup veterinere götürüldüğünde midesinden 43 çorap çıkartıldı. Bu ufak operasyon sonrası köpeğin sağlığının yerinde olduğu belirtildi.

Fotoğraf: Dovelewis Hayvan Hastanesi

Fotoğraf: Dovelewis Hayvan Hastanesi

3. Eski Sevgilisinin Evine Girmeye Çalışan Kadın

Kaliforniya, ABD’de eski sevgilisinin evine izinsiz girmeye çalışırken bacaya sıkışan 30 yaşındaki kadını itfaiye kurtardı.

eski_sevgili

Fotoğraf: VCFD_PIO

4. Balon Gibi Şişen Balina Ceseti

Newfoundland, Kanada’da kıyıya vuran ve balon gibi şişmeye başlayan balina cesedi daha sonra Toronto’da bir müzeye koyuldu.

Fotoğraf: VCFD_PIO

Fotoğraf: VCFD_PIO

5. İnsan Atıklarıyla Çalışan Otobüs

İnsan ve yemek atıklarının işlenmesi sonucu elde edilen biyometan gazıyla çalışan otobüsler İngiltere’de kullanılmaya başlandı. Biyometan gazıyla çalışan otobüs petrol ve türevleri ile çalışan araçlara göre %88 daha az çevreye zararlı gaz salınımı yapıyor.

Fotoğraf: WESSEX WATER/REX/ASSOCIATED PRESS

Fotoğraf: WESSEX WATER/REX/ASSOCIATED PRESS

6. Teletubbie Kılığında Yemek Çalan Öğrenci

Bir Lehigh Universitesi öğrencisi sarı Teletubbie kıyafeti içinde arkadaşının evine izinsiz girip buzdolabında önceden kalan çin yemeğini çaldığı gerekçesiyle şikayet edilip, tutuklandı.

Fotoğraf: Teletubbies

Fotoğraf: Teletubbies

7. Sevgilisinden Ayrılıp Bir Hafta Boyunca KFC’de Kalan Kadın

Çin’in Siçuan bölgesinde sevgilisinden ayrılan 24 yaşındaki bir kadın 24 saat hizmt veren bir Kentucky Fried Chicken şubesinden bir hafta boyunca çıkmadı. Durumu farkedip bir sorun olup olmadığını soran görevlilere: “Birşeyim yok, sadece biraz düşünmek istiyorum.” dedi.

İlginç Olaylar

Fotoğraf: ANDY WONG/ASSOCIATED PRESS

8. İkinci Adlarını “Deniz Canavarı” Olarak Değiştiren Çift

Massachusetts’de yaşayan bir çift mahkemeye başvurarak ikinci isimlerini “Deniz Canavarı” olarak değiştirdiler. Gelen röportaj tekliflerini reddedikleri için, bu değişikliğin sebebi bilinmiyor.

Bir yorum ekleyin.

E-posta adresiniz gösterilmeyecektir.


*


İlginizi Çekebilir!