Garip Projeler 2014

2014 Yılının Garip Projeleri

2014 yılında bağımsız projeler için finansal kaynak sağlanan Kickstarter adlı internet sitesinde istediği miktarı yakalamış ve çoğunlukla aşmış  garip projeler.

1. Şişe Açacağı ve Şişe Koymak İçin Özel Cebi Olan Sweatshirt

The Drinking Jacket (içme ceketi) olarak adlandırılan kapüşonlu sweatshirt 50.000 dolar kaynak ararken, destekçilerden 574,630 dolar toplamayı başardı. Fermuarındaki şişe açacağı ve şişe cebi dışında kaymayı önleyen bileklikler ve güneş gözlüğü asılması için bir bant da bulunduran içme ceketine 4,974 arka çıktı.

 

2. Aynı Anda 100 Balona Su Dolduran ve Bağlayan Cihaz

Su savaşı yapmayı daha hızlı bir hale getiren cihaz aynı anda 100 kadar su balonunu dolduruyor ve ağızlarını bağlayaibliyor.  “Bunch O’ Balloons” adlı projeyi bugüne kadar 21,455 kişi destekledi, toplanan para ise neredeyse bir milyon dolar.

Garip Projeler 2

3. Hoperlörü, USB Şarjı ve Blender’i Olan Portatif Buzluk

The Coolest Cooler adlı proje birçok piknikçinin ve kampçının rüyası olduğunu olduğunu kanıtladı. 62,400 kişinin desteklediği proje 13 milyon dolar kaynağı geçmiş durumda.

4. İçecek ve Yiyecekleri Süslemek İçin “CinniBird”

İçecekler ve yiyeceklerinizi baharatlarla bir kalemle çizim yapar gibi  süslemenizi sağlayan CinniBird 5 bin dolar olan hedefini geçmeyi başardı.

Foto: KICKSTARTER/BALAZS OLTVAI

Foto: KICKSTARTER/BALAZS OLTVAI

5. Hava Üfleyerek Sizi Yağmurdan Koruyan Şemsiye

Şarj edilebilir bir pile çalışan Air Umbrella yaygın bir kullanım oranına sahip olabilirse, füturuzca şemsiye kullananların yol açtığı yaralanmaları engelleyebiliecek gibi duruyor. Tek şarjla 30 dakika kullanılanbilien bu “havalı şemsiye” 100 bin dolarlık desteği geçti.

Foto: KICKSTARTER/AIR UMBRELLA

Foto: KICKSTARTER/AIR UMBRELLA

6. Pug Cinsi Köpekler İçin Hamlet Kıyafeti

Pug-let projesi. Yorumsuz. : )

Foto: KICKSTARTER/KEVIN BROCCOLI

Foto: KICKSTARTER/KEVIN BROCCOLI

 

7. Kedi Egzersiz Tekeri

Kediler için sabitlenmiş egzersiz tekeri olan One Fast Cat 10 bin dolar olan kaynak hedefini 30’a katladı.

Foto: KICKSTARTER/SEAN FARLEY

Foto: KICKSTARTER/SEAN FARLEY

 

8. Patates Salatası

İnternette en çok konuşulan proje. Patates salatası yapmak için 10 dolar isteyen Zack Brown 55 dolar topladı. Toplanan paralarla Ohio, ABD’de evsiz ve açlar için bir yardım konseri verildi, ve bol bol patates salatası yendi.

Foto: KICKSTARTER/ ZACK DANGER BROWN

Foto: KICKSTARTER/ ZACK DANGER BROWN

 

9. Sihirli Telefon Standı

The Magic Phone Stand adlı proje bakışları üzerine çekmek isteyenler için ideal. 8 bin dolar hedefini aşıp 37 bin doları aşan destek sağlayan projeyi 1,171 kişi destekliyor.

Foto: KICKSTARTER/MARTINKA

Foto: KICKSTARTER/MARTINKA

 

 

 

 

 

Bir yorum ekleyin.

E-posta adresiniz gösterilmeyecektir.


*


İlginizi Çekebilir!