Türk Seri Katiller

Türk Seri KatillerYavuz Yapıcıoğlu: Cumhuriyet tarihinde en fazla kişiyi öldüren katil olan Yavuz Yapıcıoğlu aynı zamanda Tornavidalı Katil olarak da bilinir. 1994-2002 yılları arasında poliste bulunan kayıtlara göre 18 kişinin ölümünden sorumludur. Çevresi ve gördü tanıklarının anlattıklarına göre ise 43 kişinin ölümünden sorumludur.

adnan-colakAdnan Çolak: Artvin Canavarı ve Baltalı Katil olarak bilinen Adnan Çolak 1992-1995 yılları arasında Artvin ve çevresinde 68 ile 95 yaşları arasındaki kişileri hedef almıştır. “Yaşlı insanları öldürüyorsam da bunlar zaten zamanları doldurmuşlar. (…), onları öldürerek toplumu rahatlatıyordum.” demiştir. 6 kez idam, 112 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmıştır.

ali-kayaAli Kaya: Bebek Yüzlü Katil olarak da bilinen Ali Kaya, 1997 yılında amcasını öldürmüş, daha sonra annesine tecavüz eden bir başkasını öldürmüş ve akli dengesi, bozuk raporu alıştır. Hastaneden çıktıktan sonra 5 kişiyi daha bıçaklamış ve tekrar akıl hastanesine yatırılmıştır. Burada Çivici Katil olarak bilinen Ayhan Kartal’ı bıçaklayarak öldürmüştür.

suleyman-aktasSüleyman Aktaş: Çivici Katil olarak da bilinmektedir. Elektrik hattı işçiliği yaparken 31,500 volt elektrik akımına çarpılıp ağır yaralanan Süleyman Aktaş, bu olaydan sonra 1986 yılında bir başkomiseri öldürmüştür. Mahkeme akli dengesinin yerine olmadığına karar vermiş ve hastaneye göndermiştir. Hastaneden çıktıktan sonra döndüğü köyünde 4 komşusunu boğarak öldürmüş ve kurbanlarının gözlerine çiviler çakmıştır.

ozgur-dengizÖzgür Dengiz: Ankara Yamyamı olarak da bilinen Özgür Dengiz öldürdüğü kişinin cesedinden parçalar keserek yemiştir. “İnsan eti yerken adeta kendimden geçiyorum.” demiştir. İki cinayetten iki müebbet hapis cezası almıştır, akli dengesi bozuk olduğu gerekçesiyle hastaneye kaldırılmıştır.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Seri Katiller - Bilgimat

Bir yorum ekleyin.

E-posta adresiniz gösterilmeyecektir.


*


İlginizi Çekebilir!